PiZoom Kullanım Koşulları

Pizoom Yazılım Yayıncılık Hizmetleri Ltd. Şirketi (bundan sonra “PiZoom” olarak anılacaktır.) olarak, üyelerimizin internete bağlı televizyon, bilgisayar ve diğer cihazlar ile ("Pizoom'u destekleyen cihazlar") internet üzerinden eğlence içeriklerine ("PiZoom içerikleri") erişebilmesini sağlayan, kişiselleştirilmiş bir abonelik hizmeti sunar.
Bu Kullanım Koşulları, hizmetimizi kullanımınıza ilişkin kuralları belirler. Bu Kullanım Koşulları kapsamında "PiZoom hizmeti", "hizmetimiz" ya da "hizmet" ibareleri, PiZoom tarafından, PiZoom içeriklerinin bulunması ve bu içeriklere erişilmesi için sunulan; tüm özellik ve işlevleri, tavsiye ve incelemeleri, web sitelerimizi, kullanıcı arayüzlerini ve hizmetimizle alakalı tüm içerik ve yazılımları da kapsayan kişiselleştirilmiş hizmeti ifade eder.

 1. Üyelik
  1.1. PiZoom üyeliğiniz, sonlandırılıncaya kadar devam eder. PiZoom hizmetini kullanabilmek için İnternet erişimine ve PiZoom'u destekleyen bir cihaza sahip olmalı ve bize bir veya birden fazla Ödeme Yöntemi sunmalısınız. “Ödeme Yöntemi”, zaman zaman güncelleyebileceğiniz ve hesabınız üzerinden bir üçüncü taraf aracılığıyla ödemeyi de içerebilecek, mevcut, geçerli, tanınan bir ödeme yöntemi anlamına gelir. Üyeliğinizi fatura kesim tarihinden önce iptal etmediğiniz sürece, tarafımıza bir sonraki faturalama döneminin üyelik ücretini seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil etme yetkisi vermiş olursunuz.

  1.2. Üçüncü taraflarca kendi ürünleri veya hizmetleri ile bir arada sunulan üyelikler dâhil olmak üzere, birkaç farklı üyelik planı sunabiliriz. PiZoom, bu gibi üçüncü taraflarca sunulan ürünlerden veya hizmetlerden sorumlu tutulamaz. Bazı üyelik planları, hizmete kaydolduğunuz sırada veya size sunulan diğer iletişimlerde açıklanacak farklı koşullara ve sınırlandırmalara sahip olabilir. PiZoom üyeliğinize dair bilgilere, pizoom.com web sitesini ziyaret ederek sayfanın üst kısmında, profil adınızın altında bulunan "Hesap" bağlantısı aracılığıyla erişebilirsiniz.

 

 1. Promosyon Teklifleri. 

Zaman zaman promosyon amaçlı teklifler, planlar veya üyelikler ("Teklifler") sunabiliriz. Teklif kriterleri tamamen PiZoom 'un takdirine bağlı olarak belirlenir. Kriterlere uymadığınızın saptanması hâlinde bir Teklifi iptal etme ve hesabınızı askıya alma hakkımız saklıdır. Aynı hanenin başka bir ferdinin üyeliğinin bulunması ya da yakın bir geçmişe kadar PiZoom üyesi olması hâlinde, ilgili kişiler belirli tanıtım Teklifleri için uygun şartları taşımayabilir. Teklif kriterlerine uygunluğun saptanması amacıyla, mevcut ya da yakın bir zamanda iptal edilen PiZoom üyeliği için kullanılmış cihaz kimliği, ödeme yöntemi ya da hesap e-posta adresi gibi bilgiler kullanılabilir. Uygunluk kriterleri ve diğer sınırlamalar ile koşullar, Teklif için kaydolduğunuzda veya kullanımınıza sunulan diğer iletişim araçlarında açıklanacaktır.
 

 1. Faturalama ve Üyelik İptali
  3.1. Faturalama Dönemleri. PiZoom hizmetinin üyelik ücreti ve hizmeti kullanımınıza bağlı ortaya çıkabilecek vergi ve olası işlem ücretleri gibi diğer tüm masraflar, "Hesap" sayfasında belirtilen belli ödeme tarihinde, seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil edilecektir. Faturalama döneminizin uzunluğu, hizmete kaydolduğunuzda seçtiğiniz abonelik türüne bağlı olacaktır. Ödeme Yönteminizin onaylanamaması, abonelik planınızı değiştirmeniz ya da ücretli üyeliğinizin söz konusu aya dâhil olmayan bir günde başlaması gibi durumlarda ödeme tarihinizde değişiklikler yaşanabilir. Bir sonraki ödeme tarihinizi görmek için pizoom.com web sitesini ziyaret edip "Hesap" sayfasındaki "Fatura Ayrıntıları" bağlantısına tıklayın. Üyelik veya hizmetle ilgili ücretlere dair Ödeme Yönteminizi, hesap açtığınız anda yaklaşık bir aya kadar süreyle hizmet almanıza izin vermek de dahil olmak üzere, çeşitli yöntemlerle onaylayabiliriz. PiZoom'a kaydolurken Ödeme Yöntemi üçüncü taraf olan hesabınızı kullandıysanız PiZoom üyeliğinize ilişkin faturalama bilgilerine ilgili üçüncü tarafta bulunan hesabınıza giderek ulaşabilirsiniz.

  3.2. Ödeme Yöntemleri. PiZoom hizmetini kullanabilmek için bir veya birden fazla Ödeme Yöntemi sunmalısınız. Birincil Ödeme Yönteminizin reddedilmesi veya abonelik ücretinizin ödemesi için artık kullanılamaması durumunda, hesabınızla ilişkilendirilmiş herhangi bir Ödeme Yöntemi üzerinden ücret almamız için bize yetki vermiş sayılırsınız. Böyle bir durumda, tahsil edilmeyen tutarlardan sorumlu olmaya devam edersiniz. Ödeme yöntemi geçerlilik tarihinin sona ermesi, yeterli bakiye olmaması veya başka nedenlerden dolayı ödemenin başarıyla gerçekleşmemesi ve hesabınızı iptal etmemeniz halinde, abonelik ücretini geçerli bir Ödeme Yönteminden tahsil edinceye kadar hizmetimize erişiminizi askıya alabiliriz. Bazı Ödeme Yöntemleri'ni kullanmanız hâlinde sağlayıcı kuruluş, tarafınızdan Ödeme Yönteminizin işlenmesiyle alakalı dış işlem ücreti gibi çeşitli masraflar tahsil edebilir. Yerel vergi tutarları kullanılan Ödeme Yöntemi'ne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için Ödeme Yöntemi hizmet sağlayıcınızla görüşün.

  3.3. Ödeme Yöntemlerinizi Güncelleme. Ödeme Yöntemlerinizi "Hesap" sayfasından güncelleyebilirsiniz. Ödeme Yöntemlerinizi, ödeme hizmeti sağlayıcıları tarafından verilen bilgileri kullanarak da güncelleyebiliriz. Herhangi bir güncellemenin ardından, geçerli Ödeme Yöntem(ler)i üzerinden ücret almaya devam etmemiz için bize yetki vermiş sayılırsınız.

  3.4. Üyelik İptali. PiZoom üyeliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilir ve faturalama döneminizin sonuna kadar PiZoom hizmetinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. İlgili yasaların izin verdiği ölçüde ödemelerin iadesi yoktur ve tarafımızca tamamlanmamış üyelik dönemleri ya da kullanılmamış PiZoom içerikleri için iade ya da kredi tanımlaması yapılmamaktadır. Üyeliğinizi iptal etmek için, "Hesap" sayfasına gidin ve iptal işlemlerine yönelik talimatları izleyin. Üyeliğinizi iptal etmeniz halinde, hesabınız mevcut faturalama döneminizin sonunda otomatik olarak kapanacaktır. Hesabınızın ne zaman kapanacağını görmek için, "Hesap" sayfasındaki "Faturalama Ayrıntıları" kısmına tıklayın. Hesabınızla PiZoom’a üye olurken Ödeme Yöntemi olarak üçüncü tarafları kullandıysanız ve PiZoom üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu işlemi söz konusu üçüncü taraf aracılığıyla yapmanız gerekebilir: örneğin; söz konusu üçüncü taraf ile hesabınıza erişip otomatik yenilemeyi kapatmak ya da söz konusu üçüncü taraf üzerinden PiZoom hizmetinden çıkmak.

  3.5. Ücret ve Abonelik Planı Değişiklikleri. Abonelik planımızda ve hizmetimizin ücretinde zaman zaman değişiklik yapabiliriz. Ancak yapılan herhangi bir ücret değişikliği veya abonelik planınızdaki değişiklikler, tarafınıza bildirim yapılmasını takiben en erken 30 gün sonra geçerli olacaktır.

 

 1. PiZoom Hizmeti
  4.1. PiZoom hizmetine abone olmak için en az 18 yaşında olmanız veya bulunduğunuz bölge veya ülkede geçerli olan reşit olma yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Reşit olmayanlar bu hizmeti ancak bir yetişkin gözetiminde kullanabilir.

  4.2. PiZoom hizmeti ve hizmet üzerinden erişilen her türlü içerik, sadece kişisel kullanımınıza ve ticari olmayan kullanımlara yöneliktir, evinizin dışındaki kişilerle paylaşılamaz. PiZoom üyeliğiniz boyunca tarafınıza PiZoom hizmetine ve PiZoom içeriklerine erişmenize müsaade eden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir hak sağlamaktayız. Yukarıda belirtilenler haricinde, size hiçbir hak, mülkiyet veya menfaat devredilmeyecektir. Hizmeti kamuya açık işlemlerde kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız.

  4.3. PiZoom içeriklerine öncelikli olarak hesabınızı oluşturduğunuz ülkede ve yalnızca hizmetimizi sunduğumuz ve söz konusu içeriğin lisansına sahip olduğumuz coğrafi bölgelerde erişebilirsiniz. Mevcut olabilecek içerik coğrafi bölgelere göre farklılık gösterecek ve zaman zaman değişecektir.


4.4. İçerik kitaplığı da dahil olmak üzere PiZoom hizmeti sürekli olarak güncellenir. Ayrıca web sitelerimiz, kullanıcı arayüzleri, tanıtım içerikleri ve PiZoom içeriğinin bulunabilirliği de dâhil olmak üzere hizmetimizin birçok unsurunu devamlı testlere tabi tutmaktayız.

4.5. PiZoom hizmetini, hizmetle ilişkili tüm özellikler ve işlevselliklerle birlikte, geçerli tüm yasa, kural ve yönetmeliklere ya da ilgili hizmet veya içeriğin kullanımına dair diğer kısıtlamalara uygun şekilde kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız. PiZoom hizmetinde saklanan ya da PiZoom hizmetinden ve PiZoom hizmeti aracılığıyla edinilen içerik veya bilgileri saklamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, dağıtımını yapmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, sergilemeyeceğinizi, işlemeyeceğinizi, yayımlamayacağınızı, lisanslamayacağınızı, türev ürün üretmeyeceğinizi, satışa sunmayacağınızı veya kullanmayacağınızı (Kullanım Koşulları'nda özellikle izin verilmediği sürece) kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca; PiZoom hizmeti dahilindeki içerik korumalarının hiçbirini bertaraf etmemeyi, kaldırmamayı, değiştirmemeyi, devre dışı bırakmamayı, geriletmemeyi veya bozmamayı; PiZoom hizmetine erişmek için herhangi bir robot, örümcek, kazıyıcı veya başka otomatik yollar kullanmamayı; PiZoom hizmeti üzerinden erişilebilen herhangi bir yazılımı ya da diğer ürünleri veya süreçleri kaynak koda dönüştürmemeyi, bunlar üzerinde tersine mühendislik yapmamayı veya parçalara ayırmamayı; PiZoom hizmetinin içeriğine herhangi bir kod veya ürün yerleştirmemeyi veya herhangi bir şekilde manipüle etmemeyi; herhangi bir veri madenciliği, veri toplama ya da çıkarma yöntemi kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. Buna ilaveten, her türlü yazılım virüsü ya da herhangi başka bir bilgisayar kodu, dosyaları veya programları dahil olmak üzere, PiZoom hizmeti ile ilişkili herhangi bir bilgisayar yazılımı ya da donanımı veya telekomünikasyon ekipmanının işlevselliğini kesintiye uğratmak, zedelemek veya sınırlandırmak için tasarlanmış herhangi bir materyali yüklememeyi, göndermemeyi, e-posta ile veya başka şekilde göndermemeyi veya iletmemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz veya hizmeti yasadışı bir şekilde ya da dolandırıcılık amaçlı kullanmanız halinde, hizmetimizi kullanmanızı sonlandırabilir veya kısıtlayabiliriz.

4.7. PiZoom içeriklerinin görüntü kalitesi cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir ve konumunuz, İnternet bağlantınızın hızı ve sunduğu bant genişliği gibi çeşitli unsurlardan etkilenebilir. HD, Ultra HD ve HDR seçenekleri İnternet hizmetinizin ve cihazınızın sunduğu imkânlara bağlıdır. SD (Standart Çözünürlük) kalite için gereken minimum bağlantı hızı 1,0 Mbps'dir; bununla birlikte, daha iyi video kalitesi elde etmek için daha yüksek bir bağlantı hızı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. HD içerik (720p ya da üstü çözünürlük olarak tanımlanmıştır) görüntülemek için yayın başına en az 3,0 Mbps indirme hızına sahip olunması tavsiye edilir. Ultra HD içerik (4K ya da üstü çözünürlük olarak tanımlanmıştır) görüntülemek için yayın başına en az 15,0 Mbps indirme hızına sahip olunması tavsiye edilir. Tüm internet erişimi ücretleri sizin sorumluluğunuzdadır. Mevcut internet veri kullanımı ücretleri hakkında bilgi almak için lütfen internet sağlayıcınızla görüşün. PiZoom içeriklerini izlemeye başlayabilmek için geçmesi gereken süre; konumunuz, o anki bant genişliği, seçtiğiniz içerik ve PiZoom ‘u destekleyen cihazınızın yapılandırması gibi çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterecektir.

4.8. PiZoom yazılımı PiZoom tarafından ya da PiZoom için geliştirilmiştir ve PiZoom içeriklerinin PiZoom’u destekleyen cihazlar aracılığıyla yetkilendirilmiş olarak izlenebilmesi ve (bu içeriklere) erişilebilmesi için tasarlanmıştır. Bu yazılım, cihaz ve kullanım ortamına göre değişiklik gösterebilir; işlevleri ve özellikleri cihazdan cihaza değişebilir. Hizmeti kullanmak için üçüncü taraf lisanslarına tabi bir üçüncü taraf yazılım kullanımının gerekli olabileceğini kabul etmiş sayılırsınız. PiZoom yazılımının ve ilgili üçüncü taraf yazılımlarının güncellenmiş sürümlerini otomatik olarak edinebileceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.
 

 1. Şifreler ve Hesap Erişimi.

 PiZoom hesabını oluşturan ve hizmet ücreti Ödeme Yöntemi üzerinden ödenen üye ("Hesap Sahibi"), PiZoom hesabına erişim aracılığıyla gerçekleşen tüm işlemlerden sorumludur. Hesabın kontrolünü sürdürmek ve başkalarının hesaba erişmesini önlemek (Böyle bir durumda hesabın izlenme geçmişinde bunun bilgisi mevcut olacaktır.) adına Hesap Sahibi, hizmete erişmekte kullanılan PiZoom ‘u destekleyen cihazların kontrolünü elinde tutmayı sürdürmeli ve hesabın şifresini ya da hesaba bağlı Ödeme Yönteminin ayrıntılarını kimseyle paylaşmamalıdır. Hesabınızla ilgili olarak bize verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu sağlamak ve gerektiğinde bilgileri güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Sizi, PiZoom ‘u veya ortaklarımızı kimlik hırsızlığı veya diğer hileli hareketlerden korumak için, hesabınızı sonlandırabilir veya hesabınızı askıya alabiliriz.
 

 1. Garantiler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması.

PiZoom hizmeti "olduğu gibi" ve taahhütsüz ya da koşul olmaksızın sunulmaktadır. Özellikle belirtmek gerekirse, hizmetimiz kesintisiz veya hatasız olamaz. Tarafımıza karşı tüm özel, dolaylı ya da bağlı hasarlardan feragat etmiş sayılırsınız. Bu koşullar, feragat edilemeyecek herhangi bir garantiyi veya ikamet ettiğiniz ülkenin zorunlu yasaları uyarınca sahip olabileceğiniz tüketici koruma haklarını sınırlandırmamaktadır.
 

 1. Toplu Davadan Feragat.

 İLGİLİ KANUN KAPSAMINDA UYGULANABİLDİĞİ HÂLLERDE, PİZOOM VE TARAFINIZ, YALNIZCA BİREYSEL OLARAK BİRBİRİNİZE KARŞI TALEPTE BULUNABİLECEĞİNİZİ VE HERHANGİ TOPLU YA DA DELEGELENDİRİLMİŞ DAVANIN MÜŞTEKİSİ YA DA TOPLU DAVA ÜYESİ OLARAK TALEPTE BULUNAMAYACAĞINIZI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. Ayrıca, ilgili kanunlar kapsamında uygulanabildiği hâllerde, aksi PiZoom ve tarafınızca kararlaştırılmadığı takdirde mahkeme, birden fazla kişinin talebini tarafınızın talebiyle birleştirmeyebilir ve bu hususta herhangi bir toplu davaya hâkimlik edemez.
 

 1. Muhtelif Hükümler
  8.1. Geçerli Hukuk. Bu Kullanım Koşulları, TÜRKİYE kanunlarına tabidir ve yine TÜRKİYE kanunları kapsamında yorumlanabilir.

  8.2. Talep Edilmeyen Materyaller. PiZoom, PiZoom içerikleri için talep edilmeyen materyal ya da fikirleri kabul etmez ve herhangi bir ortamda sunulan içerik ya da programlarının, PiZoom ‘a iletilen materyal ya da fikirlerle olan benzerliklerden sorumlu değildir.

  8.3. Müşteri Destek Ekibi. Hizmetimiz ve nitelikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ya da hesabınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa lütfen pizoom.com web sitesi üzerinden erişilebilen PiZoom Yardım Merkezi'ni ziyaret edin. Belli durumlarda, Müşteri Destek Ekibinin size en iyi şekilde yardımcı olabilmesi için, bilgisayarınıza tam erişim sahibi olmamızı sağlayan bir uzaktan erişim destek aracı kullanması gerekebilir. Bilgisayarınıza bu şekilde erişmemizi istemiyorsanız, uzaktan erişim aracı üzerinden destek almaya izin vermemelisiniz. Bu durumda, size başka yollardan yardımcı olacağız. Bu Kullanım Koşulları ile Müşteri Destek Ekibi tarafından verilen veya web sitelerimizin diğer kısımlarında bulunan bilgiler arasında herhangi bir uyuşmazlık olması durumunda, bu Kullanım Koşulları geçerli olacaktır.

  8.4. Sürdürülebilirlik. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmü veya hükümlerinin geçersiz, yasalara aykırı veya uygulanamaz ilan edilmesi durumunda, kalan hükümlerin geçerliliği, yasallığı ve uygulanabilirliği tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

  8.5. Kullanım Koşulları Değişiklikleri ve Devir. PiZoom bu Kullanım Koşullarını zaman zaman değiştirebilir. Bu tür değişiklikler sizin için geçerli olmadan en az 30 gün önce sizi bilgilendireceğiz. Sizinle anlaşmamızı, ilişkili haklarımız ve yükümlülüklerimiz dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda bir başka tarafa devredebilir veya temlik edebiliriz ve böyle bir devir veya temlikle ilişkili olarak bizimle iş birliğinde bulunmayı kabul etmiş sayılırsınız.

  8.6. Elektronik İletişimler. Hesabınızla ilgili bilgiler (ödeme izinleri, faturalar, şifre ya da Ödeme Yöntemi değişiklikleri, onay mesajları, bildirimler vb.) tarafınıza yalnızca elektronik formatta aktarılacaktır. Örneğin; üyelik sürecinde e-posta adresinize gönderilen e-postalar aracılığıyla.

 
Son Güncelleme: 06 Mart 2024